Polskie znaki w EPG pod VTI 1.3

    Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

    • Polskie znaki w EPG pod VTI 1.3

      Hi Eksperci,

      czy istnieje mo|liwo[ uzyskania polskich znaków w EPG pod VTI 1.3? Jako skin u|ywam 'DM Concinnity-HD'

      Ciao
      misiek77
    • RE: Polskie znaki w EPG pod VTI 1.3

      witam
      rozpakuj i podmien "nmsbd" w usr/share/fonts atr-644
      i beda czcionki polskie
      pozdrawiam
      Dateien
      • nmsbd.rar

        (113,28 kB, 220 mal heruntergeladen, zuletzt: )

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von KosMa ()

    • Hallo KosMa,

      no wiec podmienilem te fonty (nmsbd.ttf), ale nic sie nie zmienilo. W dalszym ciagu nie ma polskich znakow w EPG. Czy moj skin nie zarzadza tym wszystkim i uzywa inne fonty zamiast tych standardowych?

      Ciao
      misiek77
    • Original von misiek77
      Hallo KosMa,

      no wiec podmienilem te fonty (nmsbd.ttf), ale nic sie nie zmienilo. W dalszym ciagu nie ma polskich znakow w EPG. Czy moj skin nie zarzadza tym wszystkim i uzywa inne fonty zamiast tych standardowych?

      Ciao
      misiek77


      witam
      nie znam tego skina, zrobiles reboot tunka ??
      na moich skinach swieci na 100% sprawdzilem
      blue shedow
      black HD
      essential72
      Bilder
      • blue_shadow_czcionki polskie.jpg

        2,76 MB, 1.280×720, 643 mal angesehen
    • Wiec jak bedziesz mial czas ,to wyprobuj ten skin, bo jest naprawde fajny.
      OK, moje fonty na EPG wygladaja calkiem inaczej i powodem bedzie pewnie to, ze moj skin bierze inne fonty do EPG.
      Box startowalem oczywiscie, ale to nic nie dalo.
      Jesli ktos wpadnie na jakis pomysl, to prosze dac znac.

      Dzieki!
      misiek77
    • witam
      nie znalem tego skina ale juz poznalem i tak wyglada EPG z polskimi czcionkami ,odpal go w skin menü jako classic-font jesli to ci nie pomoze to powiem ci co masz zmienic w skin xml. ja troche tam zmienilem ale wydaje mi sie ze start z cassica powinien wystarczyc
      pozdrawiam
      Bilder
      • DMConcinnity-HD_1.jpg

        2,76 MB, 1.280×720, 589 mal angesehen
    • Hi,

      no to pewnie zmieniles te linijki:

      <font filename="/usr/share/enigma2/DM Concinnity-transp-HD/fonts/HandelGotD.ttf" name="RegularLight" scale="100" />
      <font filename="/usr/share/enigma2/DM Concinnity-transp-HD/fonts/HandelGotDBol.ttf" name="Regular" scale="100" />

      Tylko skoro mam od Ciebie jedne fonty nmsbd.tff (czyli pewnie 'bold'), to jak to zamienic? Tu w oryginale wygalda na to, ze jedne sa 'normalne' a drugie 'bold'.

      Ciao
      misiek77
    • witam
      zmien tak
      <fonts>
      <font filename="lcd.ttf" name="LCD" scale="100" />
      <font filename="ae_AlMateen.ttf" name="Replacement" scale="100" replacement="1" />
      <font filename="tuxtxt.ttf" name="Console" scale="100" />
      <font filename="nmsbd.ttf" name="Regular" scale="100" />
      <font filename="goodtime.ttf" name="Named" scale="100" />


      a to wywal calkiem
      <font filename="/usr/share/enigma2/DMConcinnity-HD/fonts/HandelGotD.ttf" name="RegularLight" scale="100" />
      <font filename="/usr/share/enigma2/DMConcinnity-HD/fonts/HandelGotDBol.ttf" name="Regular" scale="100" />

      tu masz moj skin xml
      Dateien
      • skin.rar

        (18,88 kB, 57 mal heruntergeladen, zuletzt: )

      Dieser Beitrag wurde bereits 2 mal editiert, zuletzt von KosMa ()

    • Oj... nie chce nic mowic ale masz chyba bald...
      Ta linijka:

      <font filename="/usr/share/enigma2/DMConcinnity-HD/fonts/HandelGotD.ttf" name="RegularLight" scale="100" />


      definjuje fonty "RegularLight", ktore to sa w paru miejscach wywolywane, np.:

      <widget name="list" position="20,110" size="700,450" scrollbarMode="showOnDemand" selectionPixmap="DM Concinnity-transp-HD/menu/sel700x30.png" foregroundColorServiceNotAvail="#777777" serviceItemHeight="30" serviceNumberFont="Arial;23" serviceNameFont="Regular;23" serviceInfoFont="RegularLight;21" transparent="1" />


      jezeli to wywale, to bedzie pewnie zima. Za to fonty od Ciebie:

      <font filename="goodtime.ttf" name="Named" scale="100" />


      beda dostepne pod nazwa "Named" ale nigdzie nie sa uzywane, wiec pewnie najlatwiej bedzie zmienic nazwe "Named" na ""RegularLight".

      Ciao
      misiek77
    • Original von misiek77
      Oj... nie chce nic mowic ale masz chyba bald...
      Ta linijka:

      <font filename="/usr/share/enigma2/DMConcinnity-HD/fonts/HandelGotD.ttf" name="RegularLight" scale="100" />


      definjuje fonty "RegularLight", ktore to sa w paru miejscach wywolywane, np.:

      <widget name="list" position="20,110" size="700,450" scrollbarMode="showOnDemand" selectionPixmap="DM Concinnity-transp-HD/menu/sel700x30.png" foregroundColorServiceNotAvail="#777777" serviceItemHeight="30" serviceNumberFont="Arial;23" serviceNameFont="Regular;23" serviceInfoFont="RegularLight;21" transparent="1" />


      jezeli to wywale, to bedzie pewnie zima. Za to fonty od Ciebie:

      <font filename="goodtime.ttf" name="Named" scale="100" />


      beda dostepne pod nazwa "Named" ale nigdzie nie sa uzywane, wiec pewnie najlatwiej bedzie zmienic nazwe "Named" na ""RegularLight".

      Ciao
      misiek77



      i jak udalo ci sie , nie mam z tym skin xml zadnego problemu enigma tez sie nie wysypala , screena widzsz polskie czcionki sa w tym skinie
      pozdrawiam
    • Hi,

      no wiec mam poslkie znaki... Wystarczy zmienic w skin.xml jedna linijke:

      <font filename="/usr/share/enigma2/DM Concinnity-transp-HD/fonts/HandelGotDBol.ttf" name="Regular" scale="100" />


      i wstawic fonty od Ciebie.
      Najfajniej by bylo, gdybym gdzies dorwal HandelGotDBol.ttf z polskimi znakami.

      Dzieki
      misiek77
    • Hi,

      a czy ma ktos z was moze 'HandelGotDBol.ttf' fonty tyle ze z obsluga polskich znakow?

      Ciao
      misiek77
    • No wiec skoro nikt tych fontow nie znalazl, postanwilem sam je 'przerobic'. Mysle, ze calkiem dobrze to wyszlo...



      Ciao
      misiek77
      Dateien
      • HandelGotDBol.rar

        (25,52 kB, 120 mal heruntergeladen, zuletzt: )
    • RE: Polskie znaki w EPG pod VTI 1.3

      Original von KosMa
      witam
      rozpakuj i podmien "nmsbd" w usr/share/fonts atr-644
      i beda czcionki polskie
      pozdrawiam


      Pozdrawiam wszyskich!! Mam Image 2.5 moj Skin to „Black Night HD“ i wpisalem "nmsbd" wg. instrukcji KosMA, i pokazala sie Polska czcionka w EPG. Z podziekowaniem.
    • RE: Polskie znaki w EPG pod VTI 1.3

      Witam!

      co mo|ny zrobic jesli w EPG sa polskie znaki ale nie wszystkie.Brakuje ,,B.
      Reszta jest.

      Dzieki z góry!

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von lexter ()

    • Witam Banan61!!

      znalazlem plik skin.xml w folderze z mojego skina (kerni HD1r2) ale nie bardzo wiem co dalej??plik jest dosyc obszerny i nie wiem co tam mialbym zobaczyc??

      Nie wiem czy chodzi co o te pliki ; HandelGotDBol.ttf, HandelGotD.ttf ??
      bo te juz podmienialem, z tego forum ale nie przynioslo to zmian.

      Dzieki za dalsze Info!

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von lexter ()