VU+ Solo 2_VTI 5.1_Problem z ręczną aktualizacją listy kanałów

    Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

    • VU+ Solo 2_VTI 5.1_Problem z ręczną aktualizacją listy kanałów

      Witam All!
      Od miesiąca mam VU+ Solo2 z wgranym image VTI 5.1
      Wczoraj chciałem dodać nowe kanały do listy: TLC HD, 13th St Poland
      Przeskanowałem odpowiednie transpondery
      Kanały zostały wyszukane - widziałem je na liście wyszukanych kanałów
      Ale jak chcę je odnaleźć na liście i wchodzę w bukiet WSZYSTKIE to ich tam już nie znajduję...
      Zgłupiałem...
      W DM 800HD nie mam takich problemów. Wyszukane nowe kanały z automatu widzę w BUKIECIE WSZYSTKIE i z tam je przypisuję do swoich bukietów wg uznania.
      A tu ni chuchu... :(
      Co robię źle?
      Czy coś gdzieś jeszcze muszę przestawić w MENU, w jakiś USTAWIENIACH żeby wyszukane kanały dodawały się z automatu do listy WSZYSTKIE??
      Dzisiaj kolejne zmiany na transponderach a jak tu zaktualizować listę?
      Mam SKINA MetrixHD
      Nie wgrywałem GAPA

      Z góry dzięki za wszelkie pomocne uwagi - pewnie pierdoła ze mnie i coś źle ustawiłem tylko co??

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von Smutu ()

    • @ADAM0107
      Czytaj uważnie.Tak jak napisałem - wiem jak wyszukuje się kanały- w DM 800HD opisany przez Ciebie sposób działa mi.in. z image DreamElite czy innymi
      Ale nie nie w Solo2 bo w moim VU+ nie ma na liście nowo wyszukanego kanału.
      Dla jasności - wybieram Listę, następnie czerwony Wszystkie i tu powinien być nowo odnaleziony na transponderze kanał ale go niestety nie ma.
      Więc nie mam już jak dodać go poprzez Menu do wybranego bukietu bo go fizycznie nie ma na liście Wszystkie.
      Np chcę dodać TLC HD i jak przeszukuję transponder ręcznie to w menu wyszukiwania ręcznego ustawiam:
      Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)tp. 120 (10,911 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)
      I powinienem znaleźć:
      ID TLC HD
      PID V: 261 (MPEG-4/HD)
      PID A: 517 (pol, AC3)
      PID PCR: 261
      SID 15905
      PID PMT: 32
      Provider: Cyfrowy Polsat S.A.
      Kodowanie: Nagra MA (N3 - Cyfrowy Polsat)


      Znajduję go na liście z wynikami zaraz po zakończeniu wyszukania - mam wynik że znaleziono 13 kanałów, m.in. TLC HD, Universal HD
      Zatwierdzam OK i teoretycznie powinny być już na liście pod czerwonym pod Wszystkie a ich tam nie ma...

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von Smutu ()

    • Jest rozwiązanie problemu - podane przez kolegę @source na innym forum.
      Podaję, żeby inni w razie potrzeby mieli szybkie rozwiązanie i się nie męczyli:)

      Przy skanowaniu tego transpondera ustaw opcję "czyść przed skanowaniem" na TAK.
    • Smutu schrieb:

      @ADAM0107
      Czytaj uważnie....

      Sorry, moje bledne zrozumienie wynikalo z okreslen zaznaczonych ponizej na czerwono. Jak pisalem Ci na innym forum, problem jest indywidualny dla twojego przypadku, winna moze byc sama lista. Napisz czy ginol (raczej nie ginol, bo juz byl na liscie pod nazwa TEST...) tylko TLC HD, czy tez 13 str? W moim przypadku, ale tez pewnie u wiekszosci (sadzoc po braku odzewu), nie bylo problemu z odnalezieniem kiedykolwiek nowo dodanych kanalow, niezaleznie od ustawienia "Czysc przed skanowaniem" na "Tak" czy "Nie".

      Smutu schrieb:

      Witam All!
      Od miesiąca mam VU+ Solo2 z wgranym image VTI 5.1
      Wczoraj chciałem dodać nowe kanały do listy: TLC HD, 13th St Poland
      Przeskanowałem odpowiednie transpondery
      Kanały zostały wyszukane - widziałem je na liście wyszukanych kanałów
      Ale jak chcę je odnaleźć na liście i wchodzę w bukiet WSZYSTKIE to ich tam już nie znajduję...
      Zgłupiałem...
      W DM 800HD nie mam takich problemów. Wyszukane nowe kanały z automatu widzę w BUKIECIE WSZYSTKIE i z tam je przypisuję do swoich bukietów wg uznania.
      A tu ni chuchu... :(
      Co robię źle?
      Czy coś gdzieś jeszcze muszę przestawić w MENU, w jakiś USTAWIENIACH żeby wyszukane kanały dodawały się z automatu do listy WSZYSTKIE??
      Dzisiaj kolejne zmiany na transponderach a jak tu zaktualizować listę?
      Mam SKINA MetrixHD
      Nie wgrywałem GAPA

      Z góry dzięki za wszelkie pomocne uwagi - pewnie pierdoła ze mnie i coś źle ustawiłem tylko co??
    • Tak jak pisałem, nie pierwszy raz skanuję niebo i dodaję kanały bo DM-a mam od około 4 lat lub dłużej i tam żadnych problemów nigdy nie miałem.
      Solo2 mam od miesiąca i problem się pojawił
      Może faktycznie problem leży w liście kanałów.
      Na innym forum identyczny problem zgłosił użytkownik VU+ DUO czyli mój problem nie jest już odosobnionym przypadkiem bo było już nas przynajmniej dwóch :)
      Rozwiązaniem jest jak napisałem przed skanowaniem dowolnego transpondera ustawienie opcji w menu ręcznego skanowania na "czyść przed skanowaniem" --> TAK bo z automatu jest na NIE
      To załatwia sprawę więc nie wnikam jaki jest tego powód stosuję jak powyżej i kanały mi się dodają do listy/bukietu wszystkie, np wczoraj nsport36 i nsport37 :)
      Nigdy nie skanowałem całego nieba tylko ręcznie poszczególne transpondery w zależności od potrzeb i pojawiania się nowych kanałów więc nie wiem jak zachowałby się tuner gdybym uruchomił taką opcję.

      Uważam temat za zamknięty i pozdrawiam
      Smutu

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von Smutu ()