Dziwne samoczynne zapychanie dysku

    Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

    • Prawdopodobnie problem jest natury takiej ze mam Duo i Uno, na Duo VTI 3.2 a na Uno VTI 4.0 (dwa rózne jandra Linux'a). Te pliki tymczasowe tworza sie wtedy gdy kasuje obejrzany material (zawsze dwa pliki). Dysk zamontowany jest w Duo, z którego glowic nagrywane sa filmy, a wszystko ogladam i kasuje z poziomu Uno.
    • Problem powrócił, teraz ogladam na ZERO (VTI 8.2 kernel 3.13) a dysk w Duo (VTI 8.2 jadro 3.9) i przyznam że jest to meczace bo TV ogladam wylacznie z nagran, 20-30 G/doba, co bez codziennego czyszczenia, cala wolna czesc dysku zapycha mi w niecaly tydzien. Mam pytanie, czy ktoś ma pomysl na jakies rozwiazanie tego problemu.

      Edycja: Zaśmiecające pliki, zawsze dwa po usunieciu materiałóu wygladaja tak: cifsdte5, cifsd73e, oczywiscie koncowki sa rozne.
      Edycja: Puki nie ma innego rozwiazania, mozna posilkowac sie Cron'em (rozwiazanie podsunol mi kolega z DVHK :thumbsup: ), w ustawieniach Cron'a dodać komende i godzine z minutami:

      Quellcode

      1. find /tu ma byc pelna sciezka/movie/ -type f -name 'cifs*' -delete

      Mozna tez recznie wstawic komende do pliku /etc/cron/crontabs/root:

      Quellcode

      1. 00 1 * * * find /tu ma byc pelna sciezka/movie/ -type f -name 'cifs*' -delete

      Pierwsze sa minuty a po nich godzina uruchamiania komendy.

      Dieser Beitrag wurde bereits 2 mal editiert, zuletzt von ADAM0107 ()