Zmiana OPENATV NA OPENPLI

    Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

    • Zmiana OPENATV NA OPENPLI

      Coś tak namodziłem, że OpenATV nie wstaje (zamrożony ekran). Chciałem dla testów (i własnej nauki) zmienić system na OpenPLI. Wgrywałem już w każdej konfiguracji pliki OpenPLI (na prendrivie), spakowane, rozpakowane, rozpakowane każe katalogi... Za każdym razem mam ekran startowy OpenATV, nie staruje mi świeża aktualizacja OpenPLI (z pendriva). Czy ktoś mógłby mi podać lekką informację, żebym mógł zrobić kolejny krok ?

      D.
    • VU+ Zero 4K. Mam OpenATV (zaktualizowałem z 6.4 na 7.0) ale po restarcie wiesza się na logo OpenATV. Chciałem zmienić na OpenPli

      Duc schrieb:

      Jesteś na złym forum z twoim problemem.
      Powinieneś zapytać na forum Pli lub ATV.
      To forum jest domem VTI
      Wszystko o VU+ więc pomyślałem, że spytam tutaj. Szukam w necie, że muszę zrobić pendriva FAT32, wgrać OpenPli, włożyć do portu i wystartować instalację, nie działa w żaden sposób.

      Dieser Beitrag wurde bereits 2 mal editiert, zuletzt von hgdo ()

    • Nazwa forum jest myląca. Nazywa się "VUplus Support Forum", ale dotyczy głównie obrazu VTI. Nie jest to ogólne wsparcie dla VUplus. Większość ludzi tutaj wie tylko o VTI.

      Błyskanie powinno jednak działać niezależnie od obrazu. Musisz postępować dokładnie według instrukcji. Ważną rzeczą jest struktura folderów w pamięci USB.
    • No ok, rozumiem. Wyszukałem w sieci "Wszystko o Vu+ [PL]" więc tutaj napisałem. Jestem informatykiem więc powiedzmy podstawy linuxa ogarniam. Strukturę folderów również. Próbowałem już kilka różnych opcji, FAT32 /wolne,szybie/ formatowanie. Wgranie pliku zip, potem rozpakowanego, potem rozpakowanego katalog niżej, potem same pliki. Próbowałem na starszych pendrivach. Nic nie pomaga. U mnie jest tak, że włączam VU i niemal natychmiast mam ekran OpenATV. Nie ma żadnego mrugania (o czym też czytałem). Mogę nagrać film jeżeli jest potrzeba, chociaż jeżeli to nie forum tematyczne VU to może nie być sensu.

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von hgdo ()

    • To wszystko brzmi tak, jakby struktura folderów nie była właściwa....

      Musi to wyglądać w ten sposób: /vuplus/zero4k/

      Pliki muszą znajdować się w tym folderze, tzn.
      • initrd_auto.bin
      • kernel_auto.bin
      • rootfs.tar.bz2
      Jeśli flashowanie nie działa, często pomaga dodanie dwóch dodatkowych pustych plików:

      • mkpart.update
      • reboot.update

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von RickX ()

    • Edit hgdo: unnötiges Direktzitat entfernt.

      Zastanawia mnie ten plik force.update. Co do tych dodatkowych pustych plików musiałbym przetestować.
      Bilder
      • formatowanie.PNG

        8,81 kB, 250×455, 6 mal angesehen
      • zawartosc_pendrive.PNG

        4,92 kB, 371×158, 12 mal angesehen

      Dieser Beitrag wurde bereits 2 mal editiert, zuletzt von hgdo ()

    • Plik force.update jest w porządku.
      mkpart.update powoduje ponowne utworzenie Flash Filesystem Partitioning.
      reboot.update powoduje, że system po flashing automatycznie się restartuje.

      Twój screenshot pokazuje nazwy plików, ale nie strukturę folderów.

      Najczęstszym błędem podczas flashing jest nieprawidłowa struktura folderów.
    • Struktura jest następująca: G:\vuplus\zero4k i w tym katalogu są pliki ze screena wyżej. Rozumiem, że w tym samym katalogu mam wrzucić pliki mkpart.update oraz reboot.update (kompletnie puste) ?

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von hgdo ()

    • Przetestuję jeszcze z tymi dwoma pustymi plikami, ponieważ podstawowe pliki testowałem już na różnych pendrivach od tych starszych 2-4GB do nowszych 16GB.

      Edit hgdo: unnötiges Direktzitat entfernt.

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von hgdo ()