Pomocy - VU+DUO i OPEN-ATV

    Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

    • Pomocy - VU+DUO i OPEN-ATV

      Hej, to mój pierwszy wpis na tym forum i licze na to, że nie pozostawicie mnie bez pomocy. Kilka tygodniu temu w moim VU+DUO zmieniono oprogramowanie, wgrano OPEN ATV i po pewnym czasie zaczęły się problemy. Mianowicie tuner ciągle przy włączaniu wskazuje datę 10 grudnia godz. 7.11 i i odlicza czas od tej wartości. Padło oczywiście EPG bowiem pokazuje programy z tego przedziału czasowego. Restart urządzenia i oscama nic nie dały - problem pozostał. Doradzcie co zrobic i jak zrobić albo może lepiej czy ktoś w ten czas Adwentu zlituje się nade mną i polączy się przez Team Viewer aby rozeznać problem i go usunąć? Będę wdzięczny za każdą formę pomocy, podpowiedzi w sprawie.
    • Jak piszesz masz VU+ Duo troche to stary Dekoder i jak powszechnie wiadomo ma czesto problemy z kondensatorami, byc moze tutaj lezy twoj problem.
      Inna sprawa ze to forum VTi a ty piszesz o OATv raczej zabardzo pomocy nie oczekuj. Ja bym poradzil ci wgraj jakies image od nowa.
      Piszesz ze zmieniono oprogramowanie, zrobiles to sam czy ktos ci to zrobil?
    • Samemu nie dałbym rady heh. Oddałem sprzęt do Hollex-u w Krk, Wgrali no i klops. Ciągle ten sam czas - 10 grudnia, nic nie pomaga. Gdziesz przeczytałm radę nt problem - cyt. "Na początek spróbuj zatrzymać proces oscama (polecenie /etc/init.d/softcam stop), potem ustawić datę (polecenie date "YYYY-MM-DD hh:mm", zwróć uwagę na format daty) i na końcu restart tunera" tyle tylko że ja zielony jestem - nie wiem jak zatrzymać proces oscama, gdzie wpisać to polecenie itp. Jak zatrzymać oscama tym poleceniem ?

      Dieser Beitrag wurde bereits 2 mal editiert, zuletzt von JanW ()

    • Vu dostają czas od stacji telewizyjnej. Najlepiej jest ustawić stały kanał startowy.
      Proszę zawsze najpierw prawidłowo wyłączyć Vu i nie używać wyłącznika z tyłu.
      An alle Neulinge und auch einige alte Hasen: Bitte denkt an eine Sicherung.
      BackupSuite und Image-Backup sind kein Hexenwerk, und ruckzuck erledigt!
    • Dopiero po prawidłowym wyłączeniu "VU". To jest komputer!
      An alle Neulinge und auch einige alte Hasen: Bitte denkt an eine Sicherung.
      BackupSuite und Image-Backup sind kein Hexenwerk, und ruckzuck erledigt!
    • "VU" automatycznie pobiera czas z kanału telewizyjnego.
      An alle Neulinge und auch einige alte Hasen: Bitte denkt an eine Sicherung.
      BackupSuite und Image-Backup sind kein Hexenwerk, und ruckzuck erledigt!
    • Zawsze pobierał automatycznie, to prawda. Ale po restarcie sprzętu (odłączeniu wtyczki z prądu) zablokował się zegar. Ciągle startuje z10 grudnia godz. 7.11. - w tym problem, Ustawiałem juz na kanały polskie, niekodowane aby automatycznie pobrał dane - nic nie pomaga.
    • Chyba nie masz kopii zapasowej?
      Spróbuj Open ATV Forum.
      Istnieją różnice w oprogramowaniu.
      An alle Neulinge und auch einige alte Hasen: Bitte denkt an eine Sicherung.
      BackupSuite und Image-Backup sind kein Hexenwerk, und ruckzuck erledigt!
    • @JanW wgrany masz jak piszesz OATv, nacisnij Menu wybierz z listy ustawienia potem z listy sytem
      na liscie powinno byc ustawienia czasu w tym ustawic mozesz czas transpondera albo ustawienia z sieci.
      Teraz pytanie masz dekoder podlaczony do sieci? jesli nie a ustawione jest pobor czasu z sieci to nie dziala.
      Zobacz czy cos takiego wogule masz i ustaw wedlug czy z mysla o tym co wyzej.