Zapychanie się dysku Solo2 VTI

    Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

    • Zapychanie się dysku Solo2 VTI

      Witam. Koledzy proszę o pomoc,bo już nie mam siły szukać a konkretnie chodzi o to,że gdy cokolwiek nagrywam na dysku mojego Vu+ Solo2 (dysk 500gb) i potem chcę to usunąć to "niby" się usuwa,ale tak na prawdę nie zwalnia wolnego miejsca na dysku. Dopiero gdy połączę się DCC mogę usunąć to z pozycji własnie tego programu wtedy to zwiększa się przestrzeń dyskowa. Dlaczego tak się dzieję?
      Grzebałem w ustawieniach VTI, bo gdzieś wyczytałem,że te usunięte filmy jakby odkładają się w folderze movie_trash nawet znalazłem jak zrobić,żeby ten folder był widoczny,ale nic z tego..
      Czy da radę zrobić tak,żeby od razu po usunięciu danego filmu zwalniała się przestrzeń dyskowa? Możliwe,że robi się to gdzieś w jakiś ustawieniach,ale na prawdę nie wiem gdzie. czy ktoś z was ma ten sam problem?
      Proszę o pomoc
    • Jak jesteś na liście nagrań i wcisniesz menu przycisk na pilocie to powinno pojawić się menu listy filmów i tam opcje odnośnie filmów śmieci.
    • Dzięki kolego za info tyle ,że ja to już robiłem chodzi mi konkretnie co tam zrobić a powiem więcej,że mam ten problem na kilku dekoderach.
      Posiadam też Vu UNO 4K i dokładnie ten samo problem. Nie wiem czy dobrze myślę,ale na VTI 11 był dobrze,bo zaznaczyłem tak,żeby pojawiał się folder movi_trasch i stamtąd swobodnie usuwały się filmy na zawsze natomiast po aktualizacji do 13 pojawił się ten problem i nie wiem czy to ma znaczenie czy nie
    • Witam. Troszkę nie nadązam w jaki sposób usuwasz filmy ale napisze jak ja to robię krok po kroku. Mam obraz vti 13.0.12 . Usuwam film z listy nagrań i film ląduje w koszu. Następnie z menu listy nagrań wybieram opcję "wyczyść filmy śmieci" i wszystkie filmy z kosza usuwają się zwalniając miejsce na dysku. Możesz z menu listy nagrań wybrać opcję "filmy śmieci" i pokażą się filmy które są w koszu . I po kolei możesz usuwać pozycje jakie chcesz usunąć . Działa to tak samo jak kosz w Windows. Jeżeli chcesz aby filmy nie lądowały w koszu tylko usuwaly się bezpośrednio i permanentnie z listy nagrań to wchodzisz w: menu główne-vti-filmy-filmy śmieci i "użyj katalog nagrań śmieci do kasowania plików" ustawiasz na NIE. Jeżeli masz dużo pozycji w koszu to czyszczenie trochę trwa ( minuta może dłużej) u mnie to wszystko dziala bez zarzutu.