PROBLEM z wgraniem nowego IMAGE do Vu+Solo4K

    Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

    • PROBLEM z wgraniem nowego IMAGE do Vu+Solo4K

      Cześć, chciałem wgrać nowszą lub najnowszą wersję jednego z dostępnych image, ale po przeprowadzeniu instalacji system ładuje mi się za każdym razem tylko do ekranu startowego z logiem image (jak na focie poniżej) i wisi, czyli nie mogę doczekać się odpalenia kreatora konfiguracji odbiornika.

      ę

      Jak instaluję:
      1. Przygotowuję pendrive o pojemności 2GB i 4GB (używałem 3 różnych), tj. formatuję go FAT32
      2. Wgrywam na pena rozpakowany soft z katalogiem głównym "vusolo4k"
      3. Wyjmuję dysk twardy z tunera, bo ktoś mi mówił, że to może mieć znaczenie przy instalacji
      4. Wkładam pena z wgranym image
      5. Odpalam vu+
      6. Naciskam "power", żeby odpalić boota pendrive
      7. Vu+ go wczytuje i od razu samo się instaluje wyświetlając tylko komunikaty: reading USB, flashing image, programing, update rootfs (zajmuje to ok 1,5 minuty)
      8. Vu robi autorestart, a ja wyjmuję pendrive
      9. Czekam na załadowanie kreatora
      10. Doczekać się nie mogę, bo cały czas jest ekran z logo image (jak na zdjęciu), jest LIPA :|


      Próbowałem takich opcji image (podaje wersję i źródło, jeśli to coś komuś przybliży):
      1. OpenPLi, (v.4.2, v.6.0, v.6.1, v.6.2 -> źródło: Downloads | OpenPLi - Open Source Set-Top Box Software)
      2. Black Hole (v.3.0.5 - źródło: BlackHole-3.0.5-vusolo4k_usb_release_20171224_610e58d)
      3. VTi (v.13.0.9 -> źródło: VTi - Vu+ Team Image Solo 4K - 13.0.9)
      4. OpenATV (v.6.0, v.6.1, v.6.2 -> źródło: openATV Nightly Downloads)




      Jedyne co udaje mi się wgrać to wersja 4.2 openPLi. Wszystkie inne nowe wersje openPLi oraz BH, VTi, openATV nie chcą mi załadować sie do odpalenia kreatora konfiguracji odbiornika.

      Wyprzedzając ewentualne pytania:
      *Moje Vu+Solo4K kupiłem ponad 2 lata temu u autoryzowanego sprzedawcy, więc sprzęt jest oryginalny;
      **Jak załaduję openPLi 4.2 to tuner odbiera satkę i działa normalnie;
      ***W czasie wiszenia ekranu z logiem image tuner nie reaguje na żadne przyciski pilota.


      Pytania jakie mam do Was:
      1. Czy ktoś wie, o co może chodzić?
      2. Czy da się ewentualnie w inny sposób wgrać image?
    • PROBLEM z wgraniem nowego IMAGE do Vu+Solo4K

      Tuner da się postawić tylko i wyłącznie na openPLi 4.2. Nic nowszego, starszego, ani innego nie dasz rady wgrać. Jesteś skazany na openPLi 4.2, które możesz jedynie aktualizować. Jest to jedyne rozwiązanie, na które wpadłem metodą wielu prób instalacji chyba wszystkiego co da się zainstalować.

      Przeszukałem różne fora polskie i zagraniczne, ale żadnego skutecznego rozwiązania nie dostałem. Dzwoniłem po kilku sklepach w PL, które sprzedają Vu. Nikt nic nie wie, nie mieli takich sytuacji. Tylko w jednym dostałem info, że mieli klienta z takim problemem. Ponoć kontaktowali się z oficjalnym serwisem Vu i dostali odpowiedz, że jedynym rozwiązaniem jest wymiana pamięci. Jest to słabe rozwiązanie, bo rachunek jest taki prawie jak zakup nowego Vu. Ponoć jak ktoś to zgłaszał w okresie gwarancji to za friko wymieniali właśnie na nowe, bo nie byli w stanie inaczej tego rozwiązać.


      Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk