Vu+ uno 4k, tuner ayarı nasil olmalı (diseqc1.2)

Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

• Vu+ uno 4k, tuner ayarı nasil olmalı (diseqc1.2)

Merhaba,
      Ben gecen gün vu+uno 4k aldım. O kadar uğraşmama rağmen Tunerin ayarlarını bir türlü yapamadım. Bende 3 tane çanak var (Astra, Hotbird ve Türksat) bunlar diseqc( 1.2 olsa gerek) aracılığıyla tek kablo üzeri receiver'e gidiyor.
      Nasıl olduysa bugün uğraşırken Astra'yı buldu ama diğer iki uydu hala yok piyasada.
      Benim Tuner ayarlarını nasıl yapmam gerek disqc için?
      Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
      [list=1][/list]
    • ustam diseqc takılıyken kanalları bulamadı. Bende diseqc çıkarip 3 uydudakı kanalları ayrı ayrı arattim, böyle yapınca buldu. O sorun halloldu çok şükür. Şimdi başka bir sorun daha var. Yine tuner ayarlarıyla ilgili.
      Ben mesela Astrada Zdf kanalını çektiriyorum festplatteye. O cekim sırasında nedense baska uydudaki kanalları seyredemiyorum (hotbird, türksat kanalları mesela). Sat kablosu tuner A'ya baglı, B boşta. Şimdi bu cihazla 12 tane çekim yapabiliyormuşsun falan ama bende daha nedense olmuyor. Tuneri nasıl ayarlamam lazim acaba?
    • Misal bir Kablo geliyorsa, o zaman cok berbat cünkü tek cekigin uyduda baska bir kanal bakabilirin oda ayni frequenz da oldugu zaman.
      Ikitane varsa, Tuner B konfigure etmelisin, ayni Tuner A gibi bir secenek var.
      O zaman ikinci Full secenegin var.

12 Cekim Unicable ve icindeki FBC Tuner den faydalanirsan olur.
      yada 12 cekim Astra da yapa bilirsin

KEIN PN SUPPORT!
    • Ustam 3 canak kablosu diseqc'de birlesiyor ve bir kablo olarak receivere geliyor. "Berbat" dedigin pozisyon aynen. Seninde belirttigin gibi simdi sadece freqenzi ayni olan yayina bakabiliyorum.

Peki söyle bir soru sorayim o zaman. Tuner A'ya sadece Astradan gelen kabloyu direk olarak taksam (Diseqc cikarsam) ve Tuner B'yede Türksat'tan gelen kabloyu direk takmis olsam mesela?

O zaman Tuner A'daki Astra yayinlarini( freqanzi falan ayrida olmus olsa) birkac kanali ayni anda Festplatteye kaydetme imkanim olurmu?

Mesela diyelimki ben "Sky Cinema HD+1" bir filmi kaydediyorum (cekiyorum), ikinci Filmide "Sky Cinema HD Action" kanalindan cekiyorum. Peki ayni zamanda "Sky Sport" seyretme yada kaydetme imkanin olurmu? (Bildigim kadariyla freqanzlar tutmuyor)
      yada Astradaki herhangi baska bir kanali "ARD;ZDF" gibi seyredebilirmiyim ayni zamanda yukardaki sekilde yapmis olsam. Yani iki tunere iki ayri kabloyla ve uyduyla baglansam ( Tuner A= Astra / Tuner B= Türksat)
      Selamlar
    • Simdiye bakarak az daha iyi olur, sadece degisen olan Astra cektigin frekans da baska seye baka bilirsin yada Türksat da istedigini.
      Tam Kullanmak istiyorsan ayarlari 170 € bir Unicable Miltischalter alman gerek ve ikitane WideBand LNB o zaman 8 tuner besleye bilirsin.
      4 Tane Astra ve 4 tane Türksat.
      O zaman istedigin kadar astra da cekim yapa bilirsin ve Türksat da.

Misal bunlar lazim sana:

Inverto Unicable II IDLU-UWT110-CUO1O-32P Multischalter 5/32 | 32 Teilnehmer | Einkabelsysteme | Digitale Sat-Receiver, Anlagen und Zubehör - hm-sat-shop.de

Ve ismalardigin zaman demen lazim Wideband icin oldugunu.

ikitane:
      Inverto Pro Wideband 40mm LNB mit Horizontal/Vertikal Ports - IDLP-WDB01-OOPRO-OPP | 32 Teilnehmer | Einkabelsysteme | Digitale Sat-Receiver, Anlagen und Zubehör - hm-sat-shop.de

Bu Tarz yaparsan deger avantacin evde istedigin kadar da Stream ede bilirsin Iphone Ipad ve baska cihazlara.

Yukardaki Senin tarz devam etmek istiyorsan o zaman ya cift cikisli LNB lazim sana ve Diseq üzerinden herseyi iki kere yaptin mi.

Senin sundugun sonuc cikar fakat Hotbird de kalir. Zaten lazim degil diyorsan o zaman

A Astra , B Türksat ya simdikine bakarak yinede daha iy.

KEIN PN SUPPORT!
    • Ustam, o zaman böyle kalsın, ben uğraşmıyayım. Hem masraflı, hemde zahmetli iş olacak yoksa.
      Seni yakalamışken bir soru daha sorayım.
      Ben Türksat uydusundan gelen kabloyu ikiye bölüp, başka bir odaya daha kablo çekmek istiyorum. Acaba bu işlem için "sat verteiler" denilen bir alet almış olsam, herhangi bir kalite kaybı olurmu benim seyrettiğim Türksat yayınlarında. Kalite kaybı olmaz dersen eğer, bana ne gibi bir alet tavsiye edersin kullanmam için (Satverteiler) ?

Yok kayib olmaz da ikisini bir arada kullanazin yada frekanslar uyduğu zaman.
      Otur ma odasında ve değer oda aynı anda türksat çalışmaz yada aynı frekans da.
      Bunu bil.
      Unicable yaparsan heryer de herşeyi izleye bilirsin

KEIN PN SUPPORT!
    • Ustam seni şimdi doğrumu anladım? Mesela ben "star tv" izlerken, yan odadaki "show tv"yi izleyemiyor. Ancak ya seyrettiğim kanalı yada ayni freqansta olan başka bir kanalı izleyebiliyor benim "satverteiler" dediğim aletle.
      Unicable iyide, hem masraflı, hemde ayarlarken beni fazla uğraştırır diye düşünüyorum.

Kusura bakma geç dönüyorum. İzindeyim bugün az vakitim var.
      Evet doğru anladin verteiler ile tek tuner gibi.
      Masrafına birşey diyemem onu kandın bilmelisin.
      Unicable fazla uğraştirmiyor.
      Bizim çevrede herkez de var herkez memnun aynı senin yazdigin sebebten dolayı. Hep bir tuber eksik vesayre.
      İki tane Wideband LNB lazım sana tanesi 25€ ve invertonun 32 unicable switch oda 125.
      O zaman iki anten den 32 tane tuner beslersin

KEIN PN SUPPORT!
    • Eyvallah ustam gercekten cok yardimci oluyorsun. Ne kadar tesekkür etsem azdir.

Bu yukarda anlattigin "unicable" olayi aslinda benimde en isime yariyacak sekil. Kurtulusu yok gibi, bende öyle birsey alacagim en sonunda.

Ustam affina siginarak sana baska bir soru daha sormak istiyorum.
      Benim Receiverin (Vu+ uno 4K) arkasinda iki tane anten kablosu girisi varya hani, ben onun "A" girisine Astradan gelen kabloyu direk olarak taktim gecen gün (Diseqs'i cikardim aradan, denemek icin), B girisinide bos biraktim.
      Acaba dedim bu yöntemle Astra üzeri yayinlari diledigim kadar cekip ve cekim yaparken bütün Astra kanallarini izleme imkanim olurmu diye ama maalesef yine olmadi. Yine herzamanki gibi sadece ayni freqanz üzeri olanlari izleme yada cekme imkanim oldu ayni anda. Bu normalmi? Yoksa Receiverin Tuner ayarlariyla alakali birseyde, benmi yapamadim?
      Yani bilmek istedigim, bu alete illaki multischalter falanmi lazim? Yada "B" girisinede Astradan (Cift basli LNB olmus olsa) bir kablo daha takmis olsam mesela, istedigim sonucu ulasabilirmiydim?
      Eger denedigim sekil basarili olsa, A girisine Astradan gelen kabloyu , "B" girisinede Diseqs araciligiyla Hotbird ve Türksattan gelen kabloyu takacaktim.
      Ya benim anlamadigim sey, aletin tanitiminda, ne bileyim ayni anda 12 cekim yapiyor, kanal degistiriken süper hizli falan fistik yaziyor her yerde, oysa bunun yaptigini benim 10-15 yillik emektar Octagon Receiverimde yapiyordu.
    • Senin Anten de denemen lazim gercekten, Astra Türksat vesayre, iki Receiver bir Kabloya bagli oldugu zaman bazen farkli seyler oluyor. Bence bir dene.

Evet BU alet gercekten herseyi yapiyor, benim eniste de ve iki arkadas da var, onlar UNicable yaptilar onlarda aynen öyle calisiyor 10 cekim isterlerse ve tabiki FCC hizli yayin degistirme.
      Gercekten zapping yaparken deger Kanal hemen geliyor.
      Alt yapi önemli.

Senin durum Ferrari ile Köy yollarinda hizli sürmek gibi birsey oldu :D
      Üzgünüm ama gercekten tüm Receiver i Kullanmak istersen Unicable den vaz gecemiyorsun.

KEIN PN SUPPORT!