Problem z TVN...

    Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

    • Problem z TVN...

      Czesc, mam taki problem ze na TVN mam wiecznie paski na goze i na dole mimo ze telewizor jest 16:9. N.p. "na wspolnej" Zona oglada, i waglada to jak bym odbieral na starym 4:3 telewizoze.

      Macie pomysl dla czego?
    • RE: Problem z TVN...

      Sprubowales wten sposub?
      Bilder
      • screenshot.jpg

        34,49 kB, 720×405, 242 mal angesehen

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von georgN ()

    • RE: Problem z TVN...

      Tak pan&scan probowalem, ale na tym ustawieniu mi niekiedy obcina obraz. Zamiast tego zawsze uzywalem Just Scale, tutaj mam prawie zawsze wypelniony obraz oprocz na tvn i niekiedy na innych programach. Od czego to zalezy? W czym jest wogule roznica miedzy pan&scan i Just Scale?


      A co najlepsze... probowalem wlasnie ustawienie Pillarbox. To ustawienie powinno pozostawic obraz nienaruszony w 4:3 noi tak jest, tylko na TVN teraz mam Paski po lewej po prawej z gory i z dolu :lol: Tak jakby TVN nadawal obraz 4:3 z paskami 16:9
      Jest to normalne? Czy oco tu hodzi.

      Dieser Beitrag wurde bereits 2 mal editiert, zuletzt von Bruno.B ()

    • Hi,

      niestety jest to normalne... TVN nie nadaje 16:9 mimo tego, ze ich wyjsciowy sygnal jest juz 16:9!!! Dlaczego? Bardzo proste. Juz od jakiegos czasu nadaja oni TVN HD a jak wiadomo, kanaly HD sa tylko 16:9. Poniewaz nie chce im sie wytwazac dwoch osobnych i rozniachych sie streamow, wrzcaja ten sam stream, tylko troszku 'odchudzony' na 'normalny' TVN w formt 4:3. Zeby nie obcinac obrazu dodaja paski, ale za to jest ten obraz znieksztalcony. Wystarczyloby zeby zaczeli nadawac 16:9 (tak jak to robiajuz czasami na TVN7) i juz byloby dobrze... Nie ma pasow tylko wtedy, gd nadaja 'prawdziwy 4:3 material, ale wtedy za to na HD sa paski na bokach...
      Moze napisac do nich maila i sie zapytac kiedy bedza nadawac to 'normalne' czyli 16:9?

      Ciao
      misiek77
    • Serwus
      Zainstaluj plugin AspectRatioSwitch
      Ustawienia plugina:
      Quick switching via- wlacz
      Key mapping - ustaw guzik pod kturym bedziesz przelanczal obraz ja mam Shift-TV STOP key czyli guzik STOP
      Show current mode jak chcesz ja mam wlaczone
      Includ 16:9 wlacz i Inciud 16:9 Letterbox na tak reszta na nie