vu uno oprogramowanie

    Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

    • vu uno oprogramowanie

      Witam

      mam prośbę jako że nie jestem zaawansowanym użytkownikiem tunerów
      opartych na linux-ie mam problem i kilka pytań odnośnie instalacji
      oprogramowania.

      Posiadam dekoder vu uno kupiłem go z już zainstalowanym softem BH wszystko było Ok bez ponad rok ale pewnego razu na moim osiedlu wykonywali remont transformatora kilka
      razy brakło prądu i pojawił się zonk mianowicie wygląda to tak jak by soft BH
      się rozstroił , kanały z nc+ nie chodzą pomimo że konfiguracja satelity
      jest OK , w górnym lewym rogu pojawił się upierdliwy zegar , kilka osób
      poradziło aby wgrać nowe oprogramowanie i tu pojawia się moje pytanie co
      polecacie czy dalej BH czy coś innego co oprócz samego softu będzie mi
      potrzeba aby odbierać kanały , niektórzy mówią o aktualizacji układy fpga o ile jest wgrany stary firmware ale gdzie to ewentualnie sprawdzić i gdzie ewentualnie ściągnąć aktualny .
    • Osobiscie preferuje VTI i Tobie tez polecam, bowiem jest chyba prostszy od BlackHole.
      Wpierw sciagnij sobie nowe VTI i wgraj na twoja skrzynke, ja to robie poprzez USB Z tylu skrzynki.


      Pozniej wejdz na wtyczki, tam znajdziesz mozliwosc aktualizacji oprogramowania.
      Listy Programow znajdziesz na serwerze VTI badz w internecie (VU+ Settings, badz Enigma2 settings).
      Wgrywasz je kompem za pomoca programu np. Dreamboxedit na twoje Uno, badz bezposrednio z serwera VTI.
      Dreamboxedit pozwoli ci na bardzo proste ustawienie wlasnych list poprzec PC.
      Musisz tylko wpisac IP Adres twojej skrzynki. Zakladam oczywiscie, ze jest ona podlaczona pod twoja siec domowa,
      ten adres znajdziesz w Konfiguracja/System/Siec/Ustawienia adaptera.
      Do tego potrzebny ci jest scam do Telewizji na Karte NC+ badz jakis inny Soft na inne karty.
      Pare ciekawaych wtyczek i bardziej profesjonalnych porad znajdziesz tu na forum bez liku.
      Inna mozliwosc prostego ustawienia:
      Wpisz w Googlach "Backup images Vu+ Uno", lub "gotowiec Vu+ Uno ( sa to gotowe Image's na vu+), wybierz jakies nowsze, zaladuj na USB i zrob flash skrzynki.
      Pozniej tylko jakies poprawki softu itp. i gotowe.
      Pozdrawiam

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von richie55 ()

    • witaj
      dzięki za odpowiedź, co do VTI , co polecasz z jakiej wersji aktualnie korzystasz , nie chce w ciemno pobrać najnowszej bo nie wiem czy jest ona stabilna .
      Mam pytanie jeszcze odnośnie jednego poruszonego tematu na innym forum , ktoś zaproponował abym wykonał aktualizacje układu FPGA tylko że nie wiem czy mój układ tego wymaga i skąd ewentualnie pobrać najnowsze wsady .
    • mała zmiana , zainstalowałem vti 8 , ale nadal długa droga przede mną, po wpiciu karty sieciowej i wybraniu opcji konfiguracji wykrywa moją sieć domowa ale brak netu , jak dam na komórce opcje routera i połączę się z nią jest ok . Kolejny problem to moduły CI ani w pierwszym ani w 2 slocie karta nie świeci zainstalowałem 3 różne camy oscam , mgcam i jeszcze jeden ale dalej nic .
    • Witaj.
      To byla mala przerwa swiateczna.
      Wszystkiego nie da sie tu opisac, jest wiele spraw, ktore po prostu musisz sobie wyszukac.
      Sam zobaczysz - temat jest zbyt obszerny.
      Najpierw zainstaluj stabilny system pare dodatkow, a pozniej zrob z tego backup np. na usb .
      Potem jak cos sp.... to zawsze masz dobry system na usb ,badz na twardym dysku, do tego uzyj wtyczke z systemu VTI.
      Reszty jakos trzeba sie samemu doszukac, a w konkretnych problemach pomoga ci oczywiscie kolesie, ktorzy maja wiecej doswiadczenia.
      Stron z pierwszymi krokami jest wiele, przede wszystkim tu na portalu, badz na czysto polskich stronkach.
      Jako przyklad: wilzonex.pl/vu-solo-duo-zero/49202-dla-zaczynajacych-zabawe-vu.html
      U mnie smiga "telewizja na karte" oraz HD+ na scam 3.59. Szczegolow dokopiesz sie najlepiej na polskich stronkach, bo tu to wiesz....-wedle przepisow :thumbsup:
      Co do sieci, to ja polaczylem sie kabelkiem, bo wifi jakos nie za bardzo chcialo.

      Dieser Beitrag wurde bereits 4 mal editiert, zuletzt von richie55 ()