solo i konfiguracja glowic

    Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

    • solo i konfiguracja glowic

      witam
      mam odbiornik vu+ solo, dzisiaj wgralem najnowszy soft od vti czyli v.3.2. mam problem z konfiguracja glowic odbiornika. wiem, ze jest jedna glowica ale nie wiem jak ustawic pozostale opcje. niewazne jak bym kombinowal ciagle nie dzialaja mi kodowane kanaly z c+, wszystkie niekodowane wyswietlaja sie poprawnie.
      bardzo prosze o pomoc!

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von Krulas ()

    • Nie przypuszczam, zeby to byla konfiguracja glowicy. Zle zkonfigurowana glowica to brak sygnalu.
      Ty odbierasz niekodowane wiec musi byc OK.
      Zeby odbierac C+ musisz miec zainstalowyny jakis emulator np. CCcam. Masz takowy zainstalowany
      na twoim Solo ? Dwa razy niebieski i widzisz zainstalowane emulatory. Przy dzialajacym musi byc zielony haczyk.

      Pozdro
    • Podejrzewalem konfiguracje glowic bo nie znalazlem innej opcji, która moglem przestawic i która miala wplyw na obraz. A w zaleznosci jak zamotalem ustawieniami glowic to niekodowane dzialaly albo nie, natomiast kodowane nie dzialaja w zadnym ustawieniu.

      Emulatora zadnego nie mam zainstalowanego. Ale czy potrzebuje jakis jesli karte mam wlozona bezposrednio do dekodera? Nie pamietam zebym poprzednim razem (przy starym sofcie) instalowal jakisemulator a wszystko dzialalo sprawnie. Wykluczam tez wine anteny, kabli i polaczen bo wszystko sprawdzilem i jest ok. Nie wykluczam natomiast problemu z samym dekoderem bo juz raz byl w serwisie na gwarancji... No ale zanim znowu go odesle chcialbym wykluczyc inne przyczyny bo wizyta w serwisie to pewnie znowu co najmniej tydzien bez ogladania telewizji satelitarnej.

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von Krulas ()

    • Hallo,

      jesli to jest modul CI z karta to nie potrzebujesz emulatora, jesli tylko karta to musisz miec emulator
      bo inaczej ta karta nie ma prawa dzialac !
      Mozesz sobie zciagnac z VTI Panela "Sat Finder" i sprawdzic czy masz sygnal prawidlowy z transponderow C+
      Bedziesz wtedy wiedzial na 100% czy sygnal jest prawidlowy no i wykluczysz zla konfiguracje!
    • Banan, serdecznie dziekuje za rady!! Zainstalowalem CCcam (najnowsza wersja) z poziomu dekodera i od razu wszystko zaczelo dzialac! Nie jestem lewusem informatycznym tylko po prostu jeszcze nie wgrywalem softu od zera i nie wiedzialem, ze czegos moze brakowac... Naprawde baaardzo mi pomogles, dzieki.
      Przy okazji, sa jeszcze jakies uzyteczne pluginy, z ktorych sam korzystasz? Chetnie cos jeszcze doinstaluje zeby calkowicie wykorzystac mozliwosci dekodera

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von Krulas ()

    • Jakie ja Pluginy uzywam?

      -Wether Plugin
      -FritzCall ( trzeba miec FritzBoxa)
      -EPGImport (chyba nie polecam ale jakos sie do niego przyzwyczailem)
      -CCcam info
      -Dream-Explorer (do podgladow plikow)
      -Ultime Notizie ( do poczytania)
      -Pzymail (podglad Email)
      -Shoutcast (radiointernetowe)
      -Liveticker (pilka nozna)
      -HDMI CEC